Prekių katalogas

Biotualeto skystis: kokį ir kada rinktis?

Biotualeto skystis: kokį ir kada rinktis?

Mėgstantiems keliauti ir laiką leisti gamtoje, biotualetas – tikrai ne naujiena. Tačiau tam, kad biotualetas ir išliktų „bio“, būtini specialūs dezinfekuojantys ir atliekas suardantys skysčiai.  

Biotualetas veikia labai paprastu principu: nešvarumų nuplovimui į viršutinį rezervuarą pilamas paprastas vanduo ir antibakterinis biotualeto skystis, į apatinį rezervuarą, kuriame kaupiasi išmatos, pilamas specialus atliekas suardantis biotualeto skystis. Visos atliekos paverčiamos skysta mase ir išpilamos lauk.

SVARBU: atkreipkite dėmesį, kad biotualetams skirti skysčiai būna trijų rūšių, o juos nesunkiai atskirsite pagal spalvas:

• Raudonas skystis skirtas viršutiniam rezervuarui: naikina nemalonius kvapus ir dezinfekuoja;
• Žalias skystis skirtas apatiniam rezervuarui: naudojant šį variantą nuotekas galima išpilti tiesiog gamtoje;
• Mėlynas skystis skirtas apatiniam rezervuarui: naudojant šį variantą nuotekas galima išpilti tik į kanalizaciją.

Biotualeto skystis viršutiniam rezervuarui

Jei norite, kad jūsų biotualetas neskleistų nemalonaus kvapo ir netaptų infekcijos šaltiniu – patartina įsigyti antibakterinį skystį. Žinoma, nuplauti nešvarumus galima ir paprastu vandeniu, tačiau bakterijų jis nesunaikins. Šis biotualeto skystis sąveikauja su vandeniu ir padeda jam labiau suputoti bei geriau nuplauti visus nešvarumus, tuo pačiu neleidžia susidaryti vandens nuosėdoms ir veikia kaip gaiviklis.

Kiek dezinfekuojančio skysčio jums prireiks, turėtų būti parašyta ant pakuotės, tačiau orientaciniai skaičiai tokie: 15 litrų vandens reikės 75-100 ml raudonojo skysčio.

Biotualeto skystis apatiniam rezervuarui

Mėlynas arba žalias atliekas suardantis skystis yra privalomas. Jeigu atliekos nebus apdorojamos, tuomet kam apskritai jums reikalingas toks įrenginys kaip biotualetas? Atkreipkite dėmesį, kuris skystis jums labiau tiks. Žaliame skystyje nėra formaldehidų, todėl nuotekas galima pašalinti ir gamtoje. Naudojant mėlynąjį skystį, nuotekas reikėtų pašalinti į kanalizaciją. Todėl jeigu biotualetas bus naudojamas gamtoje, jums labiau tiks žalias biotualeto skystis.

Priklausomai nuo biotualeto modelio, į apatinį rezervuarą reikės pilti maždaug 60-160 ml priemonės. Nepamirškite, kad šis biotualeto skystis veiksmingas ne amžinai, todėl netgi tuo atveju, jeigu jūsų nešiojamo tualeto talpa pakankamai didelė, jį reikės reguliariai ištuštinti kas 10-14 dienų ir vėl pripilti reikiamą kiekį atliekas naikinančios priemonės. Paskaičiavus, trijų asmenų šeima per mėnesį išeikvotų maždaug 1,5 litro cheminių priemonių, skirtų apatinio rezervuaro priežiūrai.

Biotualetas – tai puikus pagalbininkas ne tik daug keliaujantiems ir iškylaujantiems. Jis gali praversti ne tik gamtoje, bet ir namuose:

• Jei namuose yra pagyvenusių žmonių, turinčių sveikatos problemų, biotualetas jiems gali atstoti naktinį puodą;
• Jei namuose daromas remontas ir nėra galimybės naudotis įprastu tualetu, biotualetas – puikus sprendimas;
• Jeigu jūs užsiimate prekybine ar kitokia veikla ir patalpose ar šalia jų įstatymai reikalauja įrengti tualetą, biotualetas jums taps pigesne ir vietą taupančia alternatyva.