Prekių katalogas

Kaip išsirinkti balansinį dviratuką?

Kaip išsirinkti balansinį dviratuką?

Tam, kad vaikas nenuobodžiautų ir savo aktyvumą nukreiptų teisinga linkme, jam būtinos specialios priemonės. Viena iš tokių gali būti balansinis dviratukas. Šia nesudėtinga transporto priemone vaikas gali pradėti naudotis jau nuo dvejų metų amžiaus, juk tam nereikia kokių nors ypatingų įgūdžių.

Vienas iš balansinio dviratuko privalumų – jo kompaktiškumas. Namuose jį laikyti galima praktiškai bet kur, o pasivaikščiojimo metu mažą ir lengvą dviratuką galima įsinešti ir į parduotuvę ar visuomeninį transportą, kur neleidžiama eiti su dviračiais ir riedučiais.   

Pastaruoju metu balansiniai dviratukai tapo labai madingi. Vaikiškų prekių gamintojai neatsilieka nuo paskutinių mados tendencijų ir turi kuo nudžiuginti mažuosius vartotojus.

Atkreipkite dėmesį į ratukus ir stabdžius

Ratukai būna įvairūs. Nuo jų diametro, pločio, medžiagos, iš kurios jie pagaminti, priklauso greitis, pravažumas ir lygumas. Dideli guminiai ratai gerai išima bet kokius nelygumus ir užtikrina gerą pravažumą, leidžia važiuoti net negrįstu keliu. Tačiau tokia transporto priemonė nėra labai greita ir manevringa. Maži ratukai paprastai gaminami iš gumos plastiko arba kaučiuko ir skirti yra važiuoti tik lygiu paviršiumi. Su tokiais ratukais dviratukai gali išvystyti pakankamą greitį.

Ratukų plotis taip pat turi įtakos: platesni ratukai palengvina pusiausvyros laikymą, tačiau važiavimas juo bus lėtesnis.

Balansiniuose dviratukuose dažnai būna įrengti ir stabdžiai, kurie šiuo metu gaminami dviejų rūšių. Dauguma šių transporto priemonių komplektuojamos su kojiniu stabdžiu ant galinio rato. Jis atrodo kaip automatinis purškiklis ir spausti jį reikia atsispiriamąja koja. Vaikams ne iš karto pavyksta išmokti juo naudotis, todėl kai kuriuose modeliuose stabdis būna ant vairo.

Medžiaga, iš kurios pagamintas balansinis dviratukas

Balansiniai dviratukaii skiriasi dar tuo, kad jie būna gaminami iš skirtingų medžiagų. Tai gali būti plastikas arba metalas, o taip pat plastiko ir metalo detalių derinys. Dviratukai su plastikiniu korpusu labai lengvučiai, todėl jie gaminami patiems mažiausiems, vos dvejų metukų sulaukusiems mažyliams. Tačiau plastikas nėra patikimiausia medžiaga, todėl tokia transporto priemonė nebus ilgaamžiška. Metalinę transporto priemonę pradedančiajam vairuotoju suvaldyti būtų sudėtingiau, tačiau labiau patyrusiam šiame reikale ji tarnautų ilgiau.

Į ką atkreipri dėmesį, renkantis balansinį dviratuką

* Renkantis vaikišką balansinį dviratuką, atkreipkite dėmesį į jo ratus. Miesto sąlygoms geriau rinktis dviratuką su guminiais arba kaučiukiniais vidutinio dydžio ratukais. Su tokiu dviratuku vaikui bus patogu važinėti praktiškai bet kokia kelio danga.
* Vaikiško dviratuko vairo aukštis turi būti reguliuojamas. Augantis vaikas tuomet galės pakankamai ilgai juo naudotis. Pageidautina, kad vairo rankenėlės būtų neslidžiu paviršiumi.
* Jei balansiniame dviratuke yra rankinis stabdis, būtų geriau, jeigu jis stabdytų ne priekinį, o galinį ratą. Tokiu atveju staigiai stabdant vaikui nekils pavojus verstis į priekį.
* Rinkdamiesi dviratuką, atkreipkite dėmesį į korpuso ir ratukų guolių kokybę: ratukai turi lengvai suktis, o konstrukcijos detalės neturi klibėti.