Prekių katalogas

Kaip išsirinkti diskinį pjūklą?

Kaip išsirinkti diskinį pjūklą?

Diskinis pjūklas neabejotinai yra vienas populiariausių įrankių, kuris yra tikras pagalbininkas, jei reikia tiksliai ir preciziškai pjauti medį, metalą, net betoną ar akmenį. Jų asortimentas maloniai nustebina, tačiau drauge kiek apsunkina pasirinkimą. Tad kaip teisingai pasirinkti diskinį pjūklą, kad dirbti juo būtų patogu, o rezultatą pasiektumėte geriausią?

Pirmiausia, tai į akis krenta keturkampis metalinis kvadratas aplink šį įrenginį. Tai liniuotė, leidžianti tiksliai pamatuoti ir pjauti norimo pločio lentą ar kt.
Visi diskiniai pjūklai pjauna 90 laipsnių kampu, bet ne visi gali pjauti ir 45 laipsnių kampu. Todėl atsižvelkite į šią funkciją, jei yra poreikis pjauti ne tik tiesiai, bet ir kampu.

Diskiniai pjūklai gali būti elektriniai arba akumuliatoriniai. Jei įrankiu visada naudositės ten, kur yra elektros lizdas, tuomet tai nėra esminis kriterijus. Bet jei dirbsite ten, kur elektros nėra, tada vienareikšmiškai reikia rinktis akumuliatorinį diskinį pjūklą. Taip pat akumuliatorinis pjūklas tiks dirbant mažose patalpose arba labai ankštose, kur prasisukti su laidais būtų sudėtinga ir nepatogu. Tiesa, akumuliatoriniai diskiniai pjūklai labiau tinka pjauti medienai. Nors jais galima pjauti ir kietas medžiagas, bet tuomet akumuliatorius gana sparčiai išsikrauna.

Galingumas – svarbus aspektas, bet labiau tada, kai įrankis renkamas profesionaliam darbui. Tokiu atveju, žinoma, prioritetą reikia teikti kuo galingesniam daiktui. Jei diskinį pjūklą naudosite tik darbams prie namų, tuomet nereikia sureikšminti galios.

Rinkdamiesi diskinį pjūklą atsižvelkite į didžiausią galimą pjovimo gylį. Tiesa, didžioji dauguma pjūklų pjauna iki 5,5 cm. Tokio gylio visiškai pakaks, jei pjūklą naudosite darbams prie namų. Bet jei yra poreikis pjauti labai storą medieną ar kitokią medžiagą, tada pasirinkite didesnį pjovimo gylį turintį pjūklą – toks dažniausiai bus skirtas profesionalams.

Dar vienas aspektas – disko geležtės sukimosi dažnis. Jei reikia pjauti kietus daiktus, geriau kuo greičiau besisukantis diskas. Bet greičiau besisukantį diską ir valdyti yra lengviau, tačiau neigiamas aspektas – didesnės elektros sąnaudos.

Svoris ir gabaritai svarbūs tada, jei diskinį pjūklą transportuosite. Jei įrankiu naudositės ne vienoje vietoje, tada prioritetą teikite kompaktiškesniam ir lengvesniam įrankiui. Bet reikia nepamiršti, kad lengvesnis ir mažesnis pjūklas, tikėtina, bus mažiau galingas, todėl šiuo atveju reikėtų nusistatyti prioritetus. Įvertinkite diskinio pjūklo svorį ir patogumą juo naudotis – nes jei pjūklas Jums bus per sunkus, tuomet darbas nebus našus.

Jei vertinate patogumą, pasirinkite pjūklą su veleno fiksavimo mechanizmu – taip ženkliai lengviau pakeisite pjūklo geležtę.

Pagrindinė diskinio pjūklo dalis yra geležtė. Nenaudokite vienos geležtės pjauti ir medžiui, ir metalui, ir betonui ir kt. Rinkdamiesi geležtę atsižvelkite, kad ji tiktų konkrečiai Jūsų pjūklui ir norimai pjauti medžiagai. Geležtės gali būti plieninės, greitapjovio plieno, dengtos karbidu, akmens pjovimo ir plytelių pjovimo.

Įsigyti diskinį pjūklą galite čia