Prekių katalogas

Kaip išsirinkti duonkepę?

Kaip išsirinkti duonkepę?

Įsivaizduokite, kaip būtų puiku ryte prabusti nuo nuostabaus ką tik iškeptos naminės duonos kvapo. Tik štai šiuolaikiniai žmonės taip skuba, kad neretai neranda laiko net ir įprastiems pusryčiams pasigaminti, o apie gardžios duonelės kepimą tokiu atveju nėra net ką kalbėti. Tačiau ar tikrai? Galbūt viskas, ko Jums trūksta – tai tik kokybiška duonkepė, kuri atliks visą darbą už Jus?

Šiuolaikinės duonkepės gali turėti nuo 3 iki 17 kepimo programų, kurios skiriasi tešlos minkymo bei kepimo trukme. Taigi šiame straipsnyje aptarsime, į ką atkreipti dėmesį renkantis kokybišką duonkepę.

Pagrindinės duonkepės funkcijos

Nepriklausomai nuo to, kokią duonkepę pasirinksite, visos jos turėtų turėti standartines funkcijas:

  • Galimybę pasirinkti skrudinimo laipsnį;
  • Galimybę maišyti skirtingos konsistencijos tešlą (duonai, picai, koldūnams, blynams ir t.t.);
  • Kepti prancūziškas bandeles su traškia plutele ir minkštu vidumi.

Be to, praktiškai visose duonkepėse (galbūt išskyrus pačias pigiausias) yra pagreitinto kepimo funkcija, kuri sutrumpina gamybos procesą maždaug 2 kartus. Tokiu atveju tešla mažiau iškyla ir duona gaunasi mažiau puri.

Papildomos duonkepės funkcijos

Kuo daugiau duonkepėje funkcijų, tuo ji brangesnė. Tačiau kai kurios iš šių funkcijų gali būti labai naudingos, todėl prieš rinkdamiesi duonkepę, atkreipkite į jas dėmesį:

  • Džemo paruošimas;
  • Keksų bei pyragų kepimo programa;
  • Galimybė kepti duoną su skirtingais įdarais;
  • Speciali programa ruginei duonai;
  • Dietinės duonos kepimas;
  • Speciali programa saldiems kepiniams su šokolado, razinų, medaus, cukraus bei kitais priedais ir t.t.

Kurios iš šių papildomų funkcijų reikalingos – spręsti tik Jums, nes su paprastos duonelės iškepimu susidoros ir pati paprasčiausia duonkepė. Tačiau jei mėgstate įvairius kepinius arba norite maitintis pagal specialų režimą, gali prireikti daugiau funkcionalumo turinčios duonkepės. Pavyzdžiui, diabetikams ir žmonėms, kurie alergiški grūdams, tiesiog būtina duonkepė su specialia programa, kuri padeda iškepti duoną be gliuteno.

Be duonkepės funkcionalumo, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į jos techninius parametrus.

Duonkepės svoris, galingumas, dydis

Standartiškai duonkepės svoris siekia nuo 4 iki 7,5 kg, o galingumas – nuo 450 iki 860 W. Žinoma, kuo didesnis galingumas, tuo greičiau duonkepė veiks, tačiau tuo pačiu sunaudos ir daugiau elektros energijos.

Renkantis duonos kepimo aparatą atkreipkite dėmesį ir į jos dydį. Žinoma, kompaktiškesni modeliai kainuos brangiau, nei daug vietos užimančios duonkepės. Jei Jūsų virtuvė erdvi ir duonkepė turės savo nuolatinę vietą – tuomet mokėti už kompaktiškumą galbūt ir neverta, tačiau jei duonkepę ketinate laikyti kokioje nors spintelėje – galbūt vis dėl to geriau rinktis kiek brangesnį, tačiau mažiau vietos užimantį variantą.

Dar vienas kriterijus, galintis įtakoti Jūsų pasirinkimą ir tuo pačiu kainą – tai medžiaga, iš kurios duonkepė pagaminta. Plastikiniai modeliai kainuoja pigiau ir nėra tokie patvarūs kaip pagaminti iš nerūdijančio plieno. Jei norite įsigyti ilgai tarnaujantį daiktą – rekomenduojame rinktis pastarąjį variantą, tačiau pačiai duonos kokybei šis kriterijus įtakos neturi.

Pagamintos duonkepėje produkcijos kiekis

Skirtingos duonkepės leidžia iškepti skirtingą kiekį produktu: nuo 450 iki 1500 gramų. Taigi prieš pirkdami duonkepę turėtumėte pagalvoti, kiek duonos pageidaujate išsikepti vieno gaminimo metu, juk vargu, ar 3-4 asmenų šeimai pakaktų 450 gramų duonos, o vienam žmogui 1500 gramų gali būti ir per daug.

Daugumoje šiuolaikinių duonkepių yra galimybė pasirinkti skirtingą produkcijos kiekį, o tai labai patogu, jei, tarkim, laukiate svečių ir Jums prireiks didesnio kiekio, nei įprastai. Tik nepamirškite, kad nuo kepamo produkto kiekio priklauso ir kepimo trukmė.

Duonkepės kepimo formelės

Priklausomai nuo duonkepės modelio, kepimo formelės gali būti tefloninės, aliumininės arba pagamintos iš nerūdijančio plieno. Valyti formeles reikės nuolatos ir daryti tai reikėtų su medine arba gumine mentele, kad nebūtų pažeistas paviršius.

Nelipni kepimo formelės danga turėtų tarnauti 5-7 metus, taigi jei formele rūpinsitės tinkamai – rūpesčių neturėsite ilgą laiką.

Laikmatis duonkepėse

Dar vienas labai svarbus dalykas – tai laikmatis, kuris turėtų būti kiekvienoje duonkepėje. Laikmačio dėka Jums nereikės stovėti prie duonkepės. Pakaks sudėti tešlą, nustatyti pageidaujamą iškepimo laiką ir šviežia duonelė lauks Jūsų iš pat ryto ar grįžusių po darbų.

Duonkepė – perku dabar!