Prekių katalogas

Kaip išsirinkti elektrinį virdulį?

Kaip išsirinkti elektrinį virdulį?

Elektrinis virdulys – praktiškai nepamainomas virtuvės prietaisas. Juk daugumai iš mūsų sunku net įsivaizduoti rytą be gardaus puodelio arbatos ar aromatingos kavos. Taigi, į ką atkreipti dėmesį, norint išsirinkti kokybišką ir ilgaamžį virdulį?

Yra 5 dalykai, kuriuos turėtumėte įvertinti rinkdamiesi elektrinį virdulį:

  • Medžiaga, iš kurios pagamintas virdulio korpusas
  • Maksimali virdulio talpa
  • Kaitinamojo elemento tipas
  • Filtrai
  • Virdulio galingumas

Medžiaga, iš kurios pagamintas virdulio korpusas. Nuo šio kriterijaus labiausiai priklauso virdulio kaina. Dauguma virdulių pagaminti iš plastiko. Tokie arbatiniai gali būti įvairiaspalviai, o tai svarbu tiems, kurie prekę renkasi atsižvelgdama ne tik į kokybę, bet ir į jos išvaizdą. Be to, jie pigesni. Vis dėlto verta atkreipti dėmesį į tai, kad specialistai rekomenduoja plastikinius virdulius keisti maždaug kas dvejus metus, todėl toks variantas – neilgaamžis.

Metaliniai virduliai yra kokybiškesni ir kur kas patvaresni, todėl ir jų kaina įprastai būna didesnė. Įprastai virduliai gaminami iš nerūdijančio plieno, tačiau prekyboje galima rasti ir aliuminių variantų.

Prekyboje galima rasti ir stiklinių virdulių, kurie iš tiesų dailiai atrodo, tačiau savaime suprantama, su tokiu virduliu reikia atsargiau elgtis. Dar vienas variantas – virduliai iš skirtingų medžiagų. Pavyzdžiui, virdulys su metaliniu korpusu ir plastikine, nekaistančia rankenėle.

Maksimali virdulio talpa. Įprastai virdulio talpa būna nuo 0,5 iki 2 litrų. Žinoma, geriau rinktis didesnį virdulį, juk jame nebūtina kaitinti maksimalaus vandens kiekio, tačiau jeigu įprastai vandenį verdate 1-2 žmonėms, pilnai pakaks ir 1 litro talpos. Kuo mažiau vandens virinsite, tuo greičiau jis užvirs ir suvartos mažiau elektros energijos.

Kaitinamojo elemento tipas. Kaitinamasis elementas gali būti diskinis (uždengtas) ir spiralinis (atviras). Specialistai pataria rinktis diskinį variantą: jis greičiau įkaitina vandenį, nes elementas paskirstytas dideliam plotui. Be to, nereikia stebėti vandens lygio virdulyje. Spiralinis kaitinimo elementas ne taip greitai užverda vandenį, jį sudėtingiau valyti, tačiau verdant vandenį jis kelia kur kas mažiau triukšmo. Jei ketinate įsigyti būtent tokį variantą – nepamirškite, kad turėsite stebėti vandens lygį, nes kaitinamasis elementas privalo būti pilnai panardintas vandenyje.

Filtras. Tai nėra esminis dalykas renkantis virdulį, tačiau atkreipti dėmesį tikrai verta. Virdulio snapelyje, pro kurį išpilamas vanduo, gali būti įrengtas filtras. Šis filtras neišvalys vandens, tačiau neleis ištekėti virdulyje susikaupusioms nuosėdoms. Šie filtrai įprastai būna pagaminti iš nailono arba nerūdijančio plieno. Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, kai kuriuose virduliuose filtrą galima nuimti.

Rinkoje galima rasti ir modelių, kuriuose įrengti vandenį valantys ir minkštinantys filtrai. Tokie filtrai valo vandenį nuo chloro, pesticidų ir t.t. Jie ne tik pagerina vandens kokybę, bet ir sumažina nuosėdų kiekį virdulyje. Tiesa, tokie virduliai ir kainuoja daugiau.

Virdulio galingmas. Dabartinėje rinkoje, priklausomai nuo talpos, virduliai dažniausiai būna 650 – 3100 W galingumo. Kuo mažesnė virdulio talpa, tuo mažesnis bus ir galingumas. Kuo galingesnis virdulys, tuo greičiau užverdamas vanduo. Jei jums labai svarbu, kad virdulys užvirtų ne per 3, o per 1,5 minutės – rinkitės variantą nuo 2000 W. Tačiau nepamirškite, kad galingesni įrenginiai suvartoja daugiau elektros energijos ir paskaičiuokite, ar Jūsų elektros grandis atlaikys tokį krūvį.

Rinkdamiesi virdulį, atkreipkite dėmesį ir į papildomas funkcijas. Vienas iš svarbiausių dalykų – virdulio apsauga nuo perkaitimo. Moderniuose modeliuose gali būti galimybė pasirinkti norimą vandens temperatūrą (pvz. 50, 60, 70, 80, 90°C) ir netgi norimos temperatūros palaikymo funkcija.

Elektrinis virdulys - perku dabar!