Prekių katalogas

Kaip išsirinkti epiliatorių?

Kaip išsirinkti epiliatorių?

Plaukelių šalinimo būdų yra daugybė, tačiau kiekviena moteris nori lygia ir švelnia oda džiaugtis kuo ilgiau. Išeitis – epiliatorius, plaukelius pašalinantis greitai, kokybiškai ir svarbiausia – ilgam laikui. Kaip išsirinkti epiliatorių, kad plaukelių šalinimo procedūra būtų neskausminga ir efektyvi, pakalbėsime šiame straipsnyje.

Kas yra epiliatorius ir kaip jis veikia?

Priešingai, nei skutimosi peiliukai ar depiliaciniai kremai, epiliatorius plaukelius pašalina ne nuo odos paviršiaus, o ištraukia su šaknimis, todėl švelnia oda galima džiaugtis kelias savaites, kol plaukeliai neatauga. Besisukdami diskeliai užkabina plaukelius ir juos tiesiog išrauna, todėl procedūra kartais būna skausminga (dažniausiai – pirmaisiais kartais, kuomet plaukeliai yra tvirtesni), tačiau labai efektyvi.

Kokie būna epiliatoriai?

Pagal veikimo principą epiliatoriai skirstomi į diskinius ir pincetinius. Specialistai teigia, kad pincetiniai epiliatoriai yra efektyvesni, nes kokybiškiau užkabina ir ištraukia plaukelius, o pati procedūra būna mažiau skausminga. Be to, lygia oda galima džiaugtis ilgesnį laiką.

Kai kurie epiliatoriai nėra atsparūs vandeniui, todėl atkreipkite dėmesį, ar jį galima naudoti duše bei vonioje. Kitas svarbus dalykas – galimybė naudoti epiliatorių be laido. Pakraunamą epiliatorių galėsite naudoti ir ten, kur nėra galimybės naudotis elektra.

Į epiliatoriaus komplektaciją privalo įeiti apsauginis dangtelis, šepetėlis epiliatoriaus galvutei valyti ir pakrovėjas, jei epiliatorių galima naudoti ir be tiesioginės elektros srovės.

Atkreipkite dėmesį į pincetų skaičių

Nuo pincetų skaičiaus epiliatoriuje priklauso ir pačios plaukelių šalinimo procedūros efektyvumas. Visuose naujausiuose modeliuose naudojama multipincetinė sistema, kurioje įrengta 20 ir daugiau porų besisukančių diskelių. Šie diskai per minutę laiko gali atlikti nuo 600 iki 750 „sužnybimų“, priklausomai nuo pasirinkto sukimosi greičio.

Pažangiose multipincetinėse sistemose gali būti įrengtos 4 eilės dvigubų šepetėlių, kurie padeda pakelti plaukelius, kad procedūra būtų dar efektyvesnė. Be to, visuose modeliuose pincetai veikia dviem etapais: pirmuoju etapu užfiksuojami švelnūs plaukeliai, antruoju – tvirtesni.

Epiliatoriaus greičio režimai

Visuose epiliatoriuose yra galimybė pasirinkti plaukelių šalinimo greitį. Dažniausiai greičio lygiai būna 2, tačiau moderniuose aparatuose gali būti ir 3. Pirmasis greičio lygis yra skirtas trumpų ir plonų plaukelių šalinimui: jei juos šalintumėte didesniu greičiu, jie paprasčiausiai nutrūktų ir nepasišalintų su šaknimis.

Antrasis greičio lygis yra skirtas ilgesnių ir tvirtesnių plaukų šalinimui. Jie užkabinami ir greitai ištraukiami, todėl procedūra vyksta greitai ir neskausmingai. Jei tvirtus plaukelius šalintumėte pirmuoju greičiu, efektyvumas sumažėtų, nes tvirtų plaukelių išrovimui reikia didesnės jėgos.

Skausmą mažinantys priedai

Prieš perkant konkretaus modelio epiliatorių, reikėtų įvertinti savo odos jautrumo lygį. Toms, kurių oda ypatingai jautri, vertėtų rinktis daugiafunkcinį epiliatorių su priedais skausmo sumažinimui. Jei nesate jautri skausmui, tokie priedai nėra būtini, nes, savaime suprantama, jie kainuoja papildomai.

Niekam ne paslaptis, kad epiliacijos metu didesnis ar mažesnis skausmas vistiek juntamas. Būtent dėl to, siekdami palengvinti procedūrą, gamintojai nuolatos tobulina epiliatorius. Vienas iš būdų sumažinti skausmą – vibruojantys šepetėliai, kurie masažuoja odą. Kitas variantas – speciali stimuliuojanti galvute, nuraminanti odą ištraukus plaukelius.

Kai kuriuose epiliatorių modeliuose yra atskiros galvutės, skirtos specialiai jautrių kūno vietų epiliacijai: pažastims, bikini zonai ir t.t. Tokia galvutė procedūros metu įtempia odą, todėl plaukeliai pašalinami lengviau, mažiau sudirginant odą.

Dar vienas būdas sumažinti skausmą – specialūs vandens konteineriai. Į juos įpiltas vanduo iš anksto sušaldomas, o procedūros metu konteineris primontuojamas prie epiliatoriaus, kad šaldytų odą ir mažintų jos jautrumą.

Kokie turėtų būti epiliatoriaus antgaliai?

Renkantis epiliatorių, reikėtų atkreipti dėmesį į jo komplektacijoje esančius antgalius, nuo kurių iš esmės priklauso procedūros efektyvumas, greitumas ir skausmingumas. Kai kuriuose epiliatoriuose yra papildoma trimerio galvutė, kuri skirta toms zonoms, kuriose plaukelius reikia tik patrumpinti, tačiau ne pilnai pašalinti.

Antgalis jautrių vietų epiliacijai yra pakankamai siauras ir turi mažesnį kiekį pincetų, kad procedūra nebūtų tokia skausminga ir būtų patogu laviruoti.

Papildomai epiliatoriaus komplektacijoje gali būti ir pilingo galvutė, kuri po epiliacijos nušveičia odos paviršių ir užkerta kelią plaukelių įdaugimui į odą. Kai kurie gamintojai taip pat siūlo ir papildomą antgalį pavieniems plaukeliams, likusiems po epiliacijos, šalinti.

Dar vienas pravartus dalykas – galvutės ribotuvas. Su šiuo antgaliu galima reguliuoti pašalinamų plaukelių zonos plotį. Pavyzdžiui, sumažinti depiliavimo zoną nuo 5 cm iki 2 cm.

Kaip prižiūrėti epiliatorių?

Epiliatorius – asmeninės higienos prietaisas, taigi jį reikia atsakingai prižiūrėti. Prieš kiekvieną naudojimą epiliatoriaus galvutę rekomenduojama dezinfekuoti, o po naudojimo – antgalį nuplauti po šilto vandens srove. Jei epiliatorius neatsparus vandeniui – naudokite specialiai sausam valymui skirtą šepetėlį, kuris turi būti komplektacijoje. Išvalius epiliatorių, patį šepetėlį reikėtų švariai nuplauti.

Epiliatorius - perku dabar!