Prekių katalogas

Kaip išsirinkti kepsninę (grilių)?

Kaip išsirinkti kepsninę (grilių)?

Iškylauti gamtoje smagu tiek vasarą, tiek žiemą. O kokia gi iškyla be gardžios, kepsininėje keptos mėsytės? Jūs taip pat laisvalaikį mėgstate leisti gamtoje? Tuomet štai keletas patarimų, kaip išsirinkti kepsninę.

Prieš kepsninę renkantis pabandykite sau atsakyti į kelis svarbiausius klausimus:

  • Kiek vietos galite skirti kepsninės laikymui? Pagalvokite, kur ją saugosite ir kaip transportuosite. Galbūt Jūsų automobilyje didelė kepsninė netilptų, o namuose tiesiog nerastumėte daug laisvos, nenaudojamos erdvės?
  • Kaip dažnai ketinate naudoti kepsninę? Jei laisvalaikį gamtoje leidžiate dažnai, nepagailėkite pinigų ir rinkitės itin kokybišką ir kuo daugiau funkcijų atliekančią kepsninę.
  • Keliems žmonėms įprastai ketinate gaminti? Jei į gamtą vykstate su didele kompanija, savaime suprantama, pirkti mažytės kepsninės neapsimoka.
  • Kur konkrečiai naudositės kepsnine? Jei kepsninę ištrauksite iš automobilio ir naudositės čia pat, vietoje – tuomet jos dydis bei svoris gal ir neturi didelės reikšmės. Tačiau jei išvykos rengiamos į tolimesnėse vietas, kur su automobiliu privažiuoti nėra galimybės – didelė kepsninė gali tapti problema.

Nuspręskite, kuris kepsninės variantas Jums labiau tinkamas: stacionarus ar nešiojamas? Stacionari kepsninė tiks tuo atveju, jei iškylaujate visuomet toje pačioje savo sodyboje ir nenorite kas kartą vežiotis papildomų daiktų. Na, o jeigu iškylas mėgstate rengti skirtingose vietose, šis variantas nebus tinkamas.

Kepsinės gali būti skirstomos į tris tipus:

  • Dujinės kepsninės. Jos užima pakankamai daug vietos, nes turi specialią lentynėlę dujų balionui. Tarp dujinių degiklių ir grotelių būna dedamos keramikinės arba vulkaninio akmens plokštės, padedančios tolygiai pasiskirstyti šilumai. Privalumas – nereikia ieškoti sausų malkų ir laukti, kol atsiras žarijos.
  • Anglinės kepsninės. Tai mums visiems įprastos šašlykinės, kūrenamos anglimis arba mediena. Privalumas: mėsa įgauna gardų dūmų prieskonį.
  • Elektrinės kepsninės. Labai patogus variantas, nes galima naudotis bet kuriuo metų laiku ir bet kokiu oru. Tiesa, joms būtinas elektros lizdas, todėl miško glūdumoje tokia kepsninė nelabai tiktų. Elektrinės kepsninės gali būti su grotelėmis arba su stiklo keraminiu paviršiumi. Privalumas – kepsniai tikrai nepridegs, kaip gali nutikti šašlykinėje.

Renkantis dujinę arba elektrinę kepsninę, būtinai atkreipkite dėmesį į jos galingumą, nes nuo to priklauso maisto kepimo laikas. Nedidelių ir vidutinių kepsninių galingumas siekia nuo 1300 vatų iki 1700 vatų. Didesnės kepsninės turėtų būti galingesnės!

Kepsninė (grilis) - perku dabar!