Prekių katalogas

Kaip išsirinkti motobloką?

Kaip išsirinkti motobloką?

Lietuva pelnytai vadinama žemės ūkio šalimi. Čia net ir nedidelius žemės plotus turintys gyventojai stengiasi juos išnaudoti tikslingai, pavyzdžiui, dirba žemę, augina daržoves, vaismedžius ir kt. Todėl ruduo ir pavasaris ypač darbingi metų laikai. Ar norite žemės ūkio darbus nudirbti ženkliai lengviau, greičiau ir smagiau? Geriausias pasirinkimas – motoblokas, tapsiantis nepakeičiamu pagalbininku dirbant žemės darbus.

Nežinantiems, kas yra motoblokas, skubame paaiškinti, kas tai unikalus žemės ūkio padargas, kuris kaip ir daugelis motorinių transporto priemonių, turi variklį ir važiuoklę, o vairuojamas – valdymo rankenomis. Galimybė prie motobloko prijungti skirtingus priedus šį agregatą daro labai universalų. Tad motoblokai plačiai naudojami žemės ūkyje, sodininkystėje, ypač dažnai darbuojantis motobloku galime pamatyti sodų bendrijoje ar individualaus namo sode, darže.

Nors dažniausiai teigiama, kad motoblokai geriausiai tinka nedideliems žemės plotams, visgi neapsiriksite įsigiję jį ir intensyviems darbams žemės ūkyje, dideliems žemės plotams dirbti. Tiks, kad darbas būtų našus, reikia pasirinkti tinkamą motobloką.

Motoblokų paklausa didelė, o ją suponuoja palyginti nedidelė jų kaina ir labai didelis funkcionalumas.

Geriausia tai, kad motoblokai gali atlikti ne vieną ir net ne dvi funkcijas. Pastarosios priklauso nuo priedo, kurį pritvirtinsite prie motobloko. Tad motoblokas gali virsti:

  • šienapjove;
  • sniego stumdytuvu;
  • šluota;
  • žoliapjove;
  • kultivatoriumi;
  • bulviakase;
  • arti skirtu agregatu;
  • akėti skirtu agregatu.

Maža to, jei prie motobloko prijungsite priekabą, turėsite puikią transporto priemonę, kuria transportuosite bet kokius daiktus.

Pasirinkti lengvesnį ar sunkesnį? Toks klausimas dažnai kyla renkantis motobloką. Įvertinkite tam tikrus aspektus ir nustatykite prioritetus. Didesniam motoblokui reikės daugiau vietos garaže ar kitoje patalpoje, taip pat didesnį ir sunkesnį motobloką bus sudėtingiau transportuoti, jei turėsite jį vežti. Bet drauge sunkesnis motoblokas turi didelį pranašumą – juo žemė įdirbama geriau ir nereikia papildomų žmogaus jėgų. Tad dirbdami sunkesniu agregatu pavargsite žymiai mažiau. O lengvesnis motoblokas reikalaus papildomų jėgų, jį reikės spausti, kad žemės gilesni sluoksniai būtų įdirbti. Tad nenustebkite, kad dirbdami tokiu agregatu pavargsite greičiau. Todėl lengvas motoblokas labiau tiks paviršutiniams žemės darbams, pavyzdžiui, pakultivuoti žemę. Agregato svorį vertinkite ir atsižvelgdami į gruntą, kurį dirbsite. Lengvesnei žemei, pavyzdžiui, smėliui, lengvam juodžemiui, tiks ir nesunkus motoblokas, bet jei žemė molinga, kieta, tuomet vienareikšmiškai reikia rinktis sunkų motobloką, kurio svoris viršija 50 kg.

Rinkdamiesi šį padargą, kaip ir bet kokią transporto priemonę, atsižvelkite į variklio galią. Pirkite galingesnį (daugiau kaip 3,5 arklio galių), jei dirbamos žemės plotai dideli (daugiau kaip 10 arų), jei planuojate darbuotis intensyviai. O nedideliems sodams ir daržams visiškai užteks mažesnio galingumo.
Brangūs, universalūs motoblokai dažniausiai turi keturis bėgius: trys varo į priekį, o vienas – atgal.

Rinkdamiesi motobloką, turintį kultivavimo funkciją, būtinai atsižvelkite į kultivavimo plotį. Optimaliausias – 50 cm, bet dideliems žemės plotams geriau rinktis ir didesnį. Tai svarbu ir dėl Jūsų laiko, ir dėl kuro sąnaudų, nes dirbdami didelį plotą žemės su siauresniu kultivatoriumi užtruksite ilgiau ir kuro sudeginsite daugiau.

Populiarūs motoblokai