Prekių katalogas

Kaip išsirinkti vaizdo projektorių?

Kaip išsirinkti vaizdo projektorių?

Vis daugiau žmonių šiandien atsisako televizijos ir naujienas seka bei filmus ar serialus žiūri kompiuteriu. Deja, ir šis pasirinkimas dažnu atveju iškelia problemų, nes kompaktiški kompiuteriai nėra pritaikyti komfortiškam filmų žiūrėjimui. Mažas ekranas reikalauja įtempto stebėjimo, dar daugiau keblumų atsiranda, kai kino vakaras rengiamas daugiau nei dvejiems žmonėms. 

Štai kodėl vis dažnesniuose namuose šiandien galima rasti vaizdo projektorių. Anksčiau tik darbo reikmėms naudotas įrenginys tapo populiariu, naudojimui namuose pritaikytu prietaisu. 

Namams ar darbui

Šiuo metu patys populiariausi yra dviem skirtingomis technologijomis veikiantys projektoriai – DLP ir LCD.

DLP prietaisai rekomenduojami naudojimui namuose ir yra puikiai pritaikyti filmų rodymui. Vaizdas pasižymi aukštu kontrastu ir natūraliomis spalvomis, tad galite mėgautis kokybišku ir aiškiu vaizdu.

LCD projektoriai pritaikyti darbo reikmėms, tad yra dažniausiai pasirenkami prezentacijų demonstravimui. Jais perteikiamas vaizdas pasižymi tikslumu ir ryškumu, tad aiškiai matomos net smulkiausios detalės.

Šviesos srauto dydis (ryškumas)

Šviesos srautas yra matuojamas AMSI liumenais ir nurodo skleidžiamos šviesos ryškumą. Net jei mažai išmanote apie šį rodiklį, žinokite, jog kuo daugiau liumenų turės projektorius, tuo geresnis ir ryškesnis vaizdas bus matomas. Mažesnio šviesos srauto pakaks tokiais atvejais, jei vaizdą projektuosite gerai užtamsintoje patalpoje. Tačiau jei peržiūras norėsite rengti ir dienos metu, prietaisas stovės toli nuo ekrano ar rodomam vaizdui pasirinktos baltos sienos bei vaizde bus smulkių detalių, rekomenduojama rinktis didesnio AMSI liumenų skaičiaus projektorių.

Orientaciniais projektorių šviesos srauto dydžiais galima apsibrėžti 1000 ir 3000 AMSI liumenų prietaisus. Iki 1000 liumenų lempa gerai rodys tik visiškai užtemdytoje patalpoje. 1500 – 2000 liumenų procesorių vaizdo kokybė bus tinkama ir šviesioje aplinkoje, o didesni nei 3000 šviesos srauto dydžio projektoriai yra pritaikyti jau masiniams renginiams, labai didelėms auditorijoms, kur vaizdo kokybė bet kokiomis sąlygomis turi būti nepriekaištinga. Populiariausi šiuo metu yra 2000 – 3000 liumenų projektoriai, dažniausiai pasirenkami darbui, tačiau be abejo puikiai tinkantys ir naudojimui namuose.

Formatas ir raiška

Dominuojantys formato dydžiai yra 4:3 ir 16:9. Pirmasis pritaikytas televizijai ir senesniems vaizduokliams, o antrasis – naujiems televizoriams bei HDTV vaizdo kokybei. Na o naujasis 16:10 formatas yra pritaikytas plačiaformačių kompiuterių ekrano vaizdui. 

Detalesnė informacija pateikiama lentelėje:

Raiška Taškai Formatas

Informacija

SVGA 800x600 4:3

Patariama žiūrėti smulkių detalių neturinčius vaizdus

WVGA 854x480 16:9 

Namų kinui tinkama raiška. Kitaip 480p.

XGA 1024x768 4:3 

Tinkama prezentacijoms raiška

HD2 1280x720 16:9 

Tinkama žiūrėti HD filmus ir televiziją. Kitaip 720p.

WXGA 1280x800 16:10

Pritaikyta plačiaformačių kompiuterių ekrano vaizdui

SXGA 1280x1024 4:3 

Aukšta rezoliucija, pritaikyta smulkių detalių vaizdams

SXGA+ 1400x1050 4:3 

Aukšta rezoliucija, pritaikyta smulkių detalių vaizdams

UXGA 1600x1200 4:3 

Aukšta rezoliucija, pritaikyta labai dideliems vaizdams 

WUXGA 1920x1200 16:10

Labai aukšta rezoliucija, pritaikyta plačiaformačių kompiuterių ekrano vaizdui 

HD 1920x1080 16:9 

Aukšto lygio rezoliucija, išgauna pilną HD vaizdo kokybę. Kitaip 1080p.

2K 2048x1080  ~17:9 

Labai aukšta rezoliucija, labai didelė kaina

 

Kiti svarbūs elementai

Fokusavimas. Jei projektuosite vaizdą nedideliu atstumu, rinkitės prietaisą, su geru trumpo atstumo fokusavimu. Jei projektorius stovės toli nuo ekrano, svarbi tolimo fokusavimo funkcija.

Priartinimas. Jei projektorių galite statyti pasirinktu atstumu nuo ekrano, tai nebus labai svarbu, tačiau jei turite numatę jam konkrečią vietą, atsižvelkite į priartinimo galimybę.

Jungtys. Prieš perkant pasidomėkite, kokių jungčių galimybes turi projektorius ir prie kokių įrenginių galėsite jį prijungti.