Prekių katalogas

Kaip pasirinkti riedučius?

Kaip pasirinkti riedučius?

Vis daugiau dėmesio žiniasklaidoje skiriama informacijos apie fizinį aktyvumą sklaidai. Daugelis besirūpinančių savo sveikata, fiziniu aktyvumu ir produktyviu laisvalaikiu renkasi, kuri sporto šaka jiems yra arčiausiai širdies. Vieniems tai – bėgimas, kiti prioritetą teikia dviračiams ir pan. Bet pastebima tendencija, jog pastaruoju metu labai populiarėja riedučių sportas. Didelis jų privalumas tas, kad važiuoti riedučiais gali ir vaikas, ir suaugęs, nepriklausomai nuo amžiaus.

Jei riedučius perkate nebe pirmą kartą, tikėtina, kad jau turite susiformavusią savo nuomonę apie vienokius ar kitokius riedučius, galbūt konkrečiai žinote savo poreikius ir kokių riedučių Jums reikia. Kur kas sunkiau tiems, kurie planuoja įsigyti pirmąją savo riedučių porą. Ką svarbu apsvarstyti ir kaip teisingai pasirinkti?

Nerekomenduojama vadovautis tik kainos kriterijumi, kadangi prasta kokybė gali greitai apkarsti. Jei kaina yra svarbi, investuokite į žinomo gamintojo pigesnį riedučių modelį. Anot specialistų, tikslinga pirmajai savo riedučių porai skirti apie šimtą eurų. Atsiminkite, kokybė garantuos ne tik patogų važiavimą, bet ji tiesiogiai siejasi ir su Jūsų saugumu eksploatuojant riedučius.

Galite rinktis fiksuoto dydžio riedučius, o galite pasirinkti reguliuojamo dydžio riedučius. Pastarieji ypač puikus pasirinkimas vaikams, atsižvelgiant į sparčius kojos augimo tempus, kai vienus metus naudoti riedučiai kitąmet jau bus maži. Juk kasmet pirkti naujus ne visi turi galimybių, todėl reguliuojamas dydis – puikus ir praktiškas sprendimas.

Kai maždaug žinosite kainos ribas, kiek galite skirti riedučiams, nuspręskite, kam ir kaip dažnai juos naudosite, kur važinėsite. Atsižvelkite į tokius aspektus:

  • Jei riedučių Jums reikia trumpiems, retiems pasivažinėjimams parke ir neplanuojate riedučių sportu užsiimti profesionaliai, nuolat ir skirti tam daug laiko, tuomet verta pagalvoti apie „Fitness“ tipo riedučius, išsiskiriančius labai patogiu ir minkštu bateliu. Šio tipo riedučiams nebūdingas manevringumas, bet važiavimo kryptį jie išlaiko idealiai.
  • Jei riedučiais daugiausia važinėsite gatvėmis, taip pat jei būdingas agresyvesnis važiavimas, tuomet rinkitės „Freeskate“ tipo riedučius, turinčius kietą bato korpusą, efektyviai apsaugantį nuo smūgių. Šio tipo riedučiai pasižymi manevringumu, su jais puikiai skriesite gatvėmis, atliksite įvairius triukus. Tiesa, priešingai nei aukščiau paminėti „Fitness“ tipo riedučiai, „Freeskate“ neturi stabdžių.
  • Stabdis yra tas aspektas, kurį turite apsvarstyti iš anksto – ar jis Jums būtinas, ar ne. Jei nusipirksite riedučius, kurie pagal komplektaciją stabdžio neturi, jo neįmanoma bus sumontuoti.
  • Greitajam riedėjimui skirti „Speedskate“ tipo riedučiai neturi manevringumo, daugeliu atvejų jie net nėra patogūs, bet jų privalumas – didelis greitis. Šio tipo riedučius specialistai rekomenduoja tik profesionalams, kurių tikslas – rimtas riedučių sporto propagavimas ar dalyvavimas varžybose.
  • Ekstremalai turėtų rinktis „Aggressive“ tipo riedučius – jie specializuoti ir skirti agresyviam riedėjimui miestuose bei skeitparkuose. Batas ypač tvirtas, yra specialūs sutvirtinimai, skirti čiuožti tokiais paviršiais kaip vamzdžiai. Šio tipo riedučiai skirti triukams, šokinėjimams.
  • Tiesa, dar vienas puikus variantas, norintiems vienu šūviu nušauti du zuikius – riedučiai-pačiūžos.

Jei nuspręsite pirkti paprastam važiavimui, laisvalaikiui skirtus populiariuosius „Fitness“ tipo riedučius, įvertinkite keturis parametrus:

  • Batas. Prioritetą teikite riedučiams, kurių batas pagamintas iš kokybiškos, patvarios medžiagos. Turi būti sudarytos sąlygos ventiliacijai, kad neprakaituotų kojos. Kitaip bus sudaromos sąlygos veistis bakterijoms, be to, keliamas diskomfortas, bloginantis važiavimo malonumą. Jei to nėra – šio varianto nė nesvarstykite ir rinkitės kitus.
  • Ratukai. Jei tai pirmieji Jūsų riedučiai, rekomenduojame nesižvalgyti į didelius ratus turinčius riedučius. Pradedantiesiems visiškai užteks 84 m skersmens ratukų. Riedučių ratai skirstomi į dvi kategorijas: minkšti ir kieti. Minkštesniais važiuosite lėčiau, bet važiavimas bus komfortiškas, nes minkštesni ratukai maloniau važiuoja. Kieti ratukai bus patvaresni, ilgaamžiškesni bei važiuos greičiau.
  • Guoliai. Rato guolių riedėjimo tikslumas matuojamas pagal tam tikrus standartus. Lietuvoje dažniausiai pamatysite ABEC, pvz ABEC5, ABEC7. Atkreipkite dėmesį į skaičių, parašytą šalia šio standarto – kuo skaičius didesnis, tuos greičiau riedės guoliai. Perkantiesiems pirmuosius riedučius pakaks riedučių su ABEC5 guoliais.
  • Važiuoklė. Kaip ir įsigyjant bet kokią transporto priemonę tikslinga įvertinti važiuoklę. Tikėtina, kad specializuotoje parduotuvėje rasite riedučių, turinčių kompozito, anglies pluošto, aliuminio plokščių arba vientiso aliuminio lydinio važiuoklę. Kompozitinė arba atskirų aliuminio plokščių važiuoklė tinkamiausia vaikams arba nedidelio svorio suaugusiems. Važinėjantiems agresyviau, daugiau ir aktyviau tikslinga pasirinkti vientiso lydinio važiuoklę. Patyrusiems riedučių mėgėjams, profesionalams reikėtų rinktis kompozito, anglies pluošto važiuokles.

Populiariausius riedučius įsigykite internetu per 1 dieną!