Kokį oro drėkintuvą pasirinkti?

Kokį oro drėkintuvą pasirinkti?

Palaikyti optimalią oro drėgmę namuose ir išsaugoti savo sveikatą bei puikią savijautą gali padėti oro drėkintuvas. Šiuo metu siūlomi kelių tipų drėkintuvai: gariniai, ultragarsiniai ir valantys orą. Šiame straipsnyje padėsime Jums suprasti, kokie šių drėkintuvų veikimo principai ir kokiais privalumais jie pasižymi.

Prasidėjus šildymo sezonui, oras patalpose išsausėja, o tai neigiamai veikia mūsų pačių sveikatą. Medikai teigia, kad pernelyg sausas oras gali tapti prastos savijautos ir lėtinių kvėpavimo takų priežastimi.

Gariniai oro drėkintuvai

Garinio drėkintuvo veikimo principas paremtas vandens užvirimu. Garinis drėkintuvas sukonstruotas taip, kad per du įmontuotus elektrodus nuo jų sąlyčio su vandeniu perduodama elektros srovė, nuo kurios vanduo įšyla ir užverda. Ši technologija visiškai nepavojinga, nes drėkintuve nesant vandens, srovė elektrodais neteka ir drėkintuvas išsijungia.

Garas, išeidamas iš drėkintuvo neviršija +50 C. Skirtingai nuo tradicinių ir ultragarsinių drėkintuvų, garinio drėkintuvo technologija leidžia pasiekti šimtaprocentinį oro drėkinimo rezultatą. Priverstiniu garinimu galima pasiekti 700 gramų išgarinamų skysčių per valandą. Dėl didelio drėgmės pagaminimo našumo gariniai drėkintuvai tampa unikalūs pagal savo paskirtį gėlių parduotuvėse, oranžerijose, žiemos soduose, o taip pat patalpose, kur reikalinga padidinta drėgmė.

Privalumai: garinius oro drėkintuvus lengva prižiūrėti. Gariniai oro drėkintuvai skirti tiek patalpos oro drėkinimui, tiek ir medicininiams tikslams. Aromatai ir šilto garo technologija leidžia sukurti tobulą inhaliaciją sergančiajam. Šio tipo drėkintuvus patariama statyti vaikų kambaryje ir miegamajame.

Ultragarsiniai oro drėkintuvai

Ultragarsinis oro drėkinimas – tai naujausias išradimas šioje srityje. Veikimo principas paremtas tuo, kad vanduo paduodamas į plokštelę, kuri vibruoja dideliu dažniu ir nuo to vanduo susiskaido į mažyčius pursliukus.

Nano (mikroskopiniai) lašeliai pakyla virš plokštelės ir sudaro debesį. Ventiliatorius pučią orą, surinktą iš patalpos ir per šį debesį grąžina jį atgal į patalpą. Šios technologijos dėka sukuriamas šalto garo efektas, labai primenantis karštą garą, tik kur kas labiau prisotintą. Pats šalto garo efektas atrodo labai patraukliai ir įdomiai. Ypatingas ultragarsinio oro drėkintuvo pasiekimas yra tas, kad jis į smulkias daleles suskaido ne tik vandenį, bet ir vandenyje esančius mikroelementus (druskos, šarmų, rūgščių, smalos ir t.t.). Toliau visas šis mišinys su išoriniu oru perleidžiamas per specialų filtrą, kur sulaikomos visos kenksmingos mikrodalelės, esančios vandenyje ir ore.

Privalumai: utragarsiniai drėkintuvai laikomi vienais geriausių patalpų valytojų. Vanduo ultragarsiniame drėkintuve papildomai pašildomas iki +80 C, o tai leidžia sunaikinti didelę dalį virusų. Ultragarsiniai drėkintuvai pasižymi gražiu dizainu, tad jie gali būti gražia, pagyvinančia kambarį, detale. Šios klasės prietaisuose yra sumontuotas higrostatas (prietaisas, nustatantis drėgmės lygį patalpoje), o tai leidžia reguliuoti drėgmės lygį patalpoje. Ultragarsiniai drėkintuvai dažniausiai naudojami biuruose, salonuose, baldų parduotuvėse, muziejuose bei butuose. Jie pasižymi aukšta kokybe, efektyvumu, minimaliu triukšmu ir mažomis energijos sąnaudomis.

Oro drėkintuvai – valytuvai

Oro drėkintuvai – valytuvai valo, drėkina ir aromatizuoja orą, o kai kuriuose modeliuose jau įdiegta naujovė – „sidabrinė lazdelė“, kuomet vanduo prisotinamas sidabro jonais, kurių dėka sunaikinama virš 700 rūšių bakterijų ir virusų, esančių vandenyje ir ore.

Oro drėkintuvo – valytuvo veikimo principas labai panašus į aukščiau išvardintų drėkintuvų, tačiau skirtumas tas, kad drėkintuve – valytuve oro valymas vyksta trejomis pakopomis. Pirmiausia oras praleidžiamas per specialius priešalerginius nepa-filtrus. Juose nusėda dulkių, žiedadulkių, pūkų, gyvūnų plaukų dalelės. Toliau oras patenka į garintuvą su antibakteriniu impregnantu, kurio dėka sunaikinami mikroorganizmai (bakterijos, virusai). Toliau išvalytas ir sudrėkintas oras praeina galutinę apdorojimo stadiją per anglių filtrą, kurio dėka panaikinami blogi kvapai: tabako, prakaito, gyvūnų, augalų ir t.t. Naudojant aromatines priemones, anglių filtras nestatomas.

Oro valymas ir drėkinimas – būtini, gyvenant miesto daugiabučiuose, tačiau šios technologijos nepakeis natūralaus patalpos oro prisotinimo deguonimi, tad patalpas būtina vėdinti arba įrengti oro maišymo ventiliatorių su įeinančio oro pašildymo funkcija. Tokią ventiliaciją papildžius oro drėkintuvu ir valytuvu, sukursite tobulą atmosferą – natūralią aplinką, kurioje žmogus jaučiasi geriausiai.

Oro drėkintuvas - perku dabar!