Prekių katalogas

Kokie yra infraraudonųjų spindulių termometrų privalumai?

Kokie yra infraraudonųjų spindulių termometrų privalumai?

Ar pamenate laikus, kai susirgus, po užančiu tekdavo kišti šaltą stiklinį termometrą ir nuobodžiai laukti, kol išsiplės jame esantis gyvsidabris? Netikslūs, per kelis matavimo kartus gauti rezultatai, ilgai trunkanti procedūra, ypač sunkiai atliekama mažiems vaikams – visa tai praeitis. Šiandien turime galimybę naudotis išmaniais, akimirksniu temperatūrą pamatuojančiais, infraraudonųjų spindulių principu veikiančiais bekontakčiais termometrais. Jie ne tik patogūs, greiti, tikslūs, higieniški, bet ir temperatūrą leidžia matuoti tiek namuose, tiek viešoje vietoje – tai trunka vos akimirką.

Bekontakčiai termometrai plačiai naudojami ne tik medicinoje, bet ir daugelyje pramonės šakų, siekiant nustatyti aplinkoje esančių objektų temperatūrą. Šiam tikslui ir buvo sukurti pirmieji bekontakčiai termometrai – išmatuoti judančių, vakuume esančių ar kitų, sunkią prieigą turinčių daiktų temperatūrą. Suvokus šių termometrų pranašumą prieš įprastus, jie pradėti naudoti plačiu mastu, įskaitant ir medicinos sritį.

Infraraudonieji spinduliai

Infraraudonieji spinduliai – tai tik vienas iš elektromagnetinių bangų spektro tipų. Pagal savo dažnį, bangos skirstomos į radijo, mikrobangas, regimąją šviesą, ultravioletinius, rentgeno spindulius. Nors mūsų akis negali matyti infraraudonųjų spindulių, mes galime juos pajusti. Į ranką paėmę puodelį ką tik užplikytos kavos, vaikščiodami gryname gaiviame ore, valgydami karštą keptą vištieną – visos šios patirtys tiesiogiai susijusios su infraraudonaisiais spinduliais – šiluma – kuri gali būti tiek panaudojama, tiek išmatuojama.

Kaip naudojami infraraudonieji spinduliai nustatant temperatūrą

Visos medžiagos skleidžia tam tikrą energiją infraraudonųjų spindulių forma (šilumą). Jei objektų bei aplinkos temperatūra skiriasi, tuomet galime ją išmatuoti. Jei temperatūra tokia pat, kaip aplinkos, jos nustatyti nepavyks, nes energijos spinduliuotė bus lygi nuliui.

Paprastai skleidžiama energija gali būti sutelkta, atspindima arba sugeriama. Infraraudonųjų spindulių termometrai naudoja sutelkimo metodą, sukoncentruoja skleidžiamą objekto energiją ir siunčią ją į detektorių. Ten sugeriama energija, pagal savo intensyvumą, konvertuojama į atitinkamą temperatūros dydį pasirinktoje skalėje, kurį vos po kelių sekundžių pamatome termometro ekranėlyje.

Bekontakčių termometrų privalumai

Infraraudonųjų spindulių termometrai išsiskiria greičiu, patogumu ir galimybe temperatūrą išmatuoti per atstumą. Tad jei neturite galimybės prieiti prie ligonio ar jo lietimas gali sukelti pavojų ar kaip kitaip jums pakenkti, galite matuoti temperatūrą dėl to visai nesibaimindami. Tai labai praverčia ligoninių ar slaugos namų darbuotojams, sergančius kūdikius ar pavojingus ligonius slaugantiems žmonėms.

Bekontakčiu termometru temperatūrą pamatuosite vos per kelias sekundes, o esant poreikiui veiksmą pakartoti ar peržiūrėti duomenų istoriją galėsite iš karto. Matuoti galite tiek žmogaus, gyvūno, daiktų ar net aplinkos temperatūrą. Nežinote, ar tinkamos temperatūros pienas kūdikiui? Įsitikinti galite vienu mygtuko paspaudimu.

Įsigykite infraraudonųjų spindulių termometrą internetu