Prekių katalogas

Kuo naudingi oro drėkintuvai ir sausintuvai namuose?

Kuo naudingi oro drėkintuvai ir sausintuvai namuose?

Ar pastebite, kad vienose patalpose jaučiatės geriau, kitose – prasčiau? Arba vienu metu patalpoje jaučiatės puikiai, o jau kitą kartą toje pačioje patalpoje savijauta būna prasta? Taip pat galite pastebėti, kad esant tai pačiai temperatūrai, vienoje patalpoje galite jaustis labai gerai, o kitoje gali trūkti oro, svaigti galva, „mušti“ karštis ir pan. Kodėl taip yra? Atsakymas labai paprastas – viską lemia patalpos mikroklimatas, kurį galima labai paprastai koreguoti oro drėkintuvu arba drėgmės surinkėju.

Namų mikroklimato poveikis sveikatai

Pirmiausia, tikriausiai ne vienam kyla klausimas, kas yra mikroklimatas? Paprastai tariant, tai yra šių veiksnių derinys: patalpos oro temperatūros, temperatūrų skirtumo, santykinės oro drėgmės bei oro judėjimo greičio. Minėtus parametrus reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN:2009, pagal kurią rekomenduotini parametrai yra:

- temperatūra patalpose šaltuoju metų laiku – ne mažiau kaip 18 laipsnių;
- grindų temperatūra – ne mažiaus kaip 16 laipsnių;
- santykinė oro drėgmė – 30–75 proc.;
- oro judėjimo greitis – 0,05–0,1 m/s.

Labai svarbu ir tai, kad šių rodiklių pokyčiai nebūtų dinamiški ir ženklūs.

Oro temperatūros skirtumas matuojamas ties grindimis ir 1,5 metrų aukštyje. Pageidautina, kad skirtumas nebūtų didesnis kaip 3 laipsniai, nes kitu atveju jausite diskomfortą.

Drėgmė – labai svarbus aspektas, kalbant apie mikroklimatą patalpoje. Drėgnumą suponuoja temperatūra – jei temperatūra žemesnė, tikėtina, jog namuose bus drėgniau. Tokia terpė yra palanki pelėsio atsiradimui, o pastarasis savo ruožtu yra labai aktyvus alerginių ligų sukėlėjas. Todėl jei jūsų vaikučiai, ar jūs patys dažnai skundžiatės sausu kosuliu, jei niekaip neatsikratote slogos, varvančios ar užsikimšusios nosies keliamo diskomforto, patikrinkite, ar namuose neapsigyveno nekviestas svečias – pelėsis. Maža to, esant didesniam nei reikėtų oro drėgnumui patalpoje, žemai temperatūrai, o jei dar patalpos prastai vėdinamos ar nevėdinamos visai, sudaroma ideali terpė infekcinių kvėpavimo ligų sukėlėjams.

Kita vertus, pernelyg sausas oras taip pat negerai. Jei jūsų namuose oras bus sausas, tai tikrai pajusite: jums sausės akys, nosis, sausės bei raukšlėsis oda. Dėl pernelyg sauso oro padidėja drėgmės iš odos išsiskyrimas.

Optimaliam oro mikroklimatui palaikyti ir drėgmei bei sausumui subalansuoti puikiai tiks oro drėkintuvas ar sausintuvas.

Oro drėkintuvų galimybės

Jei Jus vargina sausas oras namuose, apsvarstykite galimybę įsigyti oro drėkintuvą. Oro drėkintuvas puikiai subalansuos drėgmės lygį , kad jaustumėtės komfortiškai. Maža to, daugelis drėkintuvų turi ir aromatizatorių, todėl mėgausitės ne tik švariu, tačiau ir kvapniu oru. Kvapui sukurti įlašinkite kelis lašus mėgiamo eterinio aliejaus. Atsižvelkite į eterinių aliejų savybes, pavyzdžiui:

- citrinžolės eterinis aliejus puikiai tiks, jei patalpoje jaučiate nemalonų kvapą;
- arbatmedžio aliejus pasižymi puikiomis antimikrobinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis, todėl nepamirškite jo šaltuoju metų laiku;
- citrinos eterinis aliejus, kuria jaukumą, gerą energetiką ir pan.

Jei nerimaujate, kad drėkintuvas nederės prie jūsų interjero, svarstote, kur reikės jį pastatyti, kad būtų kuo mažiau matomas, skubame nuraminti, kad nerimauti  neverta. Didžioji dalis šiuolaikinių drėkintuvų yra ypač patrauklūs savo išvaizda, atspindi naujausius dizaino sprendimus ir tampa puikia interjero detale.
Taip pat oro drėkintuvas gali tapti ir nekasdienės šviesos šaltinu. Kai kurie drėkintuvai skleidžia įvairiaspalves šviesas, taip kurdami jaukumą, patalpos išskirtinumą.

Oro drėkintuvų asortimentas

Nusprendę įsigyti oro drėkintuvą, susidursite su nelengva užduotimi, kaip pasirinkti tinkamą, kai rinkoje jų tokia plati pasiūla. Rinkoje esančius drėkintuvus galima suskirstyti į tris dideles kategorijas:

1) Ultragarsiniai;
2) Gariniai;
3) Orą valantys.

Ultragarsinius oro drėkintuvus galime dar vadinti inovacija – atsiradę palyginti neseniai ir jau pelnę pripažinimą. Jei pasirinksite šio tipo drėkintuvą, tai mėgausitės ne tik puikiu patalpos oru, tačiau ir dailiu drėkintuvo dizainu. Ultragarsiniuose drėkintuvuose dėl sumontuoto higrostato galėsite nesunkiai kontroliuoti patalpos drėgmės lygį.

Garinių drėkintuvų technologija leidžia pasiekti puikiausią oro drėkinimo rezultatą. Šiuos drėkintuvus paprasta prižiūrėti, jie naudojami ir medicininiams tikslams – inhaliacijoms. Gariniai drėkintuvai puikiai tinka miegamuosiuose bei vaikų kambariuose.

Orą valantys drėkintuvai atlieka kelias funkcijas vienu metu: jie valo, drėkina, aromatizuoja patalpos orą. Jei įsigysite inovatyvų drėkintuvą su įmontuota „sidabrine lazdele“, tai džiaugsitės ypač švariu patalpos oru. Kokia tai lazdelė? „Sidabrinės lazdelės“ principas – oras prisotinamas sidabro jonų, sunaikinančių vandenyje bei ore esančias bakterijas ir virusus.

Oro sausintuvų galimybės

Jei jaučiate, kad namuose oras yra per drėgnas, tuomet pasirūpinkite oro sausintuvu (drėgmės surinkėju). Šis prietaisas puikiai surinks perteklinę drėgmę  ir subalansuos mikroklimatą, kad jaustumėtės komfortiškai.

Oro sausintuvas efektyviai padės kovoje su drėgnu oru namuose ir jo pasekmėmis, pavyzdžiui, pelėsiu. Šiuolaikiniai oro sausintuvai pasižymi ne tik funkcionalumu, daugelis jų yra puikaus dizaino, todėl nereikės nerimauti, kad jis bus tarsi „svetimkūnis“ Jūsų interjere. Sausintuvas tiks visoms patalpoms: svetainei, miegamiesiems, vaikų kambariams ir kitur.

- Oro sausintuvas surenka drėgmę, tad jo viduje yra įmontuotas specialus bakas vandeniui. Bakui prisipildžius, užsidega įspėjamoji lemputė. Naujos kartos sausintuvai automatiškai išsijungia bakui prisipildžius.- Oro sausintuvai yra puikus sprendimas sergantiems alerginėmis ligomis, taip pat jautriems žmonėms.
- Daugelis sausintuvų ne tik palaikys puikų drėgmės lygį namuose, tačiau ir efektyviai neutralizuos nemalonius kvapus – dviguba nauda.
- Sausintuvas veiks tyliai, todėl jūsų netrikdys ir neerzins jo veikimo skleidžiamas garsas.

Oro sausintuvų asortimentas

Nusprendę įsigyti oro sausintuvą susidursite su labai didele pasiūla. Kaip gi pasirinkti tinkamą? Pirmiausia, turite įvardyti, kokioms patalpoms sausintuvas reikalingas: namams, sandėliui, rūsiui, baseinui, pramoninėms patalpoms. Pagal tai išfiltruosite jums aktualią sausintuvų grupę.

Taip pat turite nuspręsti, kokiai kvadratūrai sausintuvas reikalingas – į tai atsižvelkite rinkdamiesi. Geriausias rezultatas bus pasiektas, jei atitinkamai kvadratūrai bus patikras tinkamas sausintuvas. Taip pat sausintuvą rinkitės atsižvelgdami į sausinimo našumą, t. y. kiek litrų per parą prietaisas gali surinkti vandens. Galite rinktis ir atsižvelgdami į bakelio talpą – šis kriterijus lemia, kaip dažnai sausintuvas prisipildys.