Prekių katalogas

Nešiojamas biotualetas - kada jis reikalingas?

Nešiojamas biotualetas - kada jis reikalingas?

Biotualetus visi esame įpratę matyti koncertuose ar kituose renginiuose, vykstančiuose atvirame ore. Tačiau ar pagalvojote, kad panašus, tik kur kas kompaktiškesnis nešiojamas biotualetas labai praverstų sodyboje, keliaujant ar iškylaujant gamtoje? Šiuo metu prekyboje yra trys biotualetų tipai: kompostuojantys, valomi chemija ir valomi bakterijomis.

Nešiojami biotualetai (cheminiai) – bene patogiausias pasirinkimas. Tokio tipo tualete atliekos sunaikinamos naudojant chemines medžiagas: skysčius (gali būti dviejų rūšių: išpilami tiesiai ant žemės arba išpilami į kanalizaciją ar kitą specialiai paruoštą vietą) arba granules, veikiančias taip pat, kaip ir skystis, tačiau neužšąlančias prie žemos temperatūros.

Nešiojamuose cheminiuose biotualetuose detalių visai nedaug: siurbliukas vandens nuleidimui, du rezervuarai, sujungti tarpusavyje, anga ir tualeto sėdynė. Tokio tualeto aukštis įprastai siekia 30-40 cm (priklausomai nuo apatinio rezervuaro talpos), o svoris – 4-5 kilogramus.

Biotualetą galima statyti tiek lauke, tiek namuose. Plastikinė konstrukcija yra pakankamai tvirta, todėl nesusigadins nuo lietaus bei kaitraus ar šalto oro, o sandarumas ir nemalonaus kvapo izoliavimas leidžia tokį tualetą laikyti ir namuose. Pavyzdžiui, kuomet daromas remontas arba slaugomi ligoniai, kuriems reguliariai eiti iki įprasto tualeto yra sunku.

Žinoma, biotualetus reikia reguliariai valyti. Kuomet nuotekų lygio indikatorius rodo, kad pasiektas maksimalus leistinas lygis, apatinį rezervuarą reikia atskirti ir išpilti skystį pro specialų vamzdį. Tuomet bakelį reikia praplauti švariu vandeniu ir įpilti specialios dezinfekuojančios ir atliekas suardančios priemonės. Į viršutinį rezervuarą pilamas vanduo ir dezodoruojantis bei nuo bakterijų saugantis skystis.

Visi nešiojami biotualetai kainuoja panašiai, o skiriasi iš esmės tik talpa. Tiesa, kai kuriuose tualetuose nėra nuotekų lygio indikatoriaus. Turėkite omeny, kad 12 litrų rezervuaras yra apskaičiuotas maždaug 25 pasinaudojimams tualetu, taigi vienam žmogui pakanka maždaug savaitei laiko.

Taip pat pagalvokite ir apie tai, kam teks biotualetą valyti, nes pripildytas 12 litrų rezervuaras svers maždaug 14 kilogramų, o 21 litro –23 kilogramus. Atitinkamai pagal rezervuaro talpą, skirsis ir biotualetų aukštis: didesnės talpos biotualetas sieks apytiksliai 42 cm, o mažesnės - 34 cm. Pastarasis variantas nelabai patogus žmonėms, kurių ūgis didesnis, nei vidutinis. Jei tualetu naudotųsi trijų asmenų šeima, per mėnesį jie išeikvotų maždaug 1,5 litro cheminių priemonių, skirtų apatinio rezervuaro priežiūrai.

Jei esate iš tų, kurie rūpinasi savo patogumu ne tik namuose, bet ir gamtoje ar kelionėse – nešiojamas biotualetas Jums tikrai pravers.

Nešiojamas biotualetas - perku dabar!