Prekių katalogas

Kaip išsirinkti maisto trintuvą (blenderį)?

Kaip išsirinkti maisto trintuvą (blenderį)?

Tie, kas bent kartą naudojosi trintuvu, tikriausiai sutiks, jog kai kuriais atvejais šis prietaisas – tiesiog nepakeičiamas virtuvės pagalbininkas. Taigi, šį kartą apie tai, kaip išsirinkti trintuvą.

Trintuvai gali būti dviejų tipų: stacionarūs ir rankiniai. Jie skiriasi ne tik savo išvaizda, bet ir funkcionalumu, todėl prieš renkantis konkretų trintuvą, vertėtų aiškiai žinoti, ko iš jo tikitės.

Stacionarūs trintuvai visuomet būna su indu, primontuojamu prie pagrindo ir indo viduje esačiais peiliukais, taigi smulkinant produktus Jums nereikia prietaiso laikyti rankose. Stacionarūs trintuvai įprastai skirti įvairių skysčių maišymui (kokteiliams, sriuboms, tyrėms, padažams ir t.t.). Kitaip tariant, tokio tipo trintuvas tinkamesnis jau susmulkintų produktų galutiniam sutrynimui, bet ne pačiam smulkinimui.

Rankiniai trintuvai yra kompaktiškesni, taigi virtuvėje užima mažiau vietos. Viename tokio prietaiso gale yra laikymui skirta patogi rankenelė, kitame – smulkinimui skirti peiliukai. Vienas iš svarbiausių rankinio trintuvo privalumų yra tas, kad juo vienu kartu galima sutrinti ir didelį produktų kiekį, nes tokio tipo trintuvas įprastai neturi specialaus indo (jei komplektacijoje indas vis dėl to yra, jį galima pakeisti kitu). Priešingai, nei stacionarus trintuvas, rankinis labiau skirtas kietesnių produktų smulkinimui (vaisiams, daržovėms, ledukams ir t.t.)

Jei norite stacionaraus trintuvo, atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus:

  • Trintuvo galingumas. Stacionariuose trintuvuose galingumas svyruoja nuo 220 iki 700 vatų. Kuo didesnis galingumas, tuo daugiau funkcijų trintuvas gali atlikti. Nerekomenduojama rinktis prietaiso, kurio galingumas yra mažesnis nei 500 vatų, nes jis bus tinkamas tik kokteilių maišymui ir minkštų produktų trinimui. O štai trintuvai su 600-700 vatų galingumu nesunkiai susidoros net ir su ledo gabaliukais.
  • Iš ko pagamintas indelis. Įprastai indeliai gaminami iš stiklo arba plastiko. Stiklas yra sunkesnis ir gali sudūžti, tačiau jo nepažeisite, tarkim, trindami ledą, jis nepakeis savo spalvos nuo maisto produktų ir neišskirs jokių kenksmingų medžiagų. Plastikinio indo privalumas – jo lengvumas, tačiau su laiku jis gali pakeisti spalvą ir netgi sugerti maisto kvapą.
  • Valymas ir priežiūra. Kai kuriuose stacionariuose trintuvuose yra savaiminio išsivalymo funkcija, kuri labai naudinga, tačiau įtakoja paties trintuvo kainą. Jei trintuvu ketinate naudotis tik retkarčiais, galbūt už šį privalumą mokėti ir neverta.

Jei norite rankinio trintuvo, atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus:

  • Trintuvo galingumas. Kaip ir stacionaraus trintuvo atveju, taip ir čia: kuo didesnis galingumas, tuo daugiau funkcijų galima atlikti. Neverta rinktis prietaiso, kurio galingumas mažesnis nei 300 vatų.
  • Greičio pasirinkimas. Trintuvuose gali būti nuo 2 iki 15 skirtingų greičių pasirinkimų. Savaime suprantama, sutrinti minkštus produktus galima ir mažu greičiu, o štai kietiems produktams reikės didesnio, todėl rinkdamiesi trintuvą žiūrėkite, kad greičių pasirinkimas būtų kuo didesnis.
  • Antgaliai. Trintuvo komplektacijoje gali būti keletas skirtingų antgalių, suteikiančių papildomo funkcionalumo. Žinoma, kiekvienas antgalis padidins prekės kainą, todėl prieš pirkdami išsiaiškinkite, kam jie konkrečiai skirti ir pagalvokite, ar Jums jų tikrai reikia.
  • Iš ko pagamintas korpusas. Trintuvo korpusas gali būti pagamintas tik iš plastiko arba iš plastiko ir metalo mišinio (rankenėlė – plastikinė, antgaliai – metaliniai). Plastikiniai antgaliai lengvesni ir pigesni, tačiau metaliniai yra ilgesnio naudojimo ir atsparūs aukštai temperatūrai.

Trintuvai, blenderiai, smulkintuvai - perku dabar!