Prekių katalogas

Kaip išsirinkti kultivatorių?

Kaip išsirinkti kultivatorių?

Jei pavasariui atėjus užsėjate vieną kitą salotų lysvę, galimas daiktas, jog nė nežinote, kas yra kultivatorius. Nesusidūrusiems su rimtais daržininkystės padargais skubame patikslinti, jog tai yra įrenginys, palengvinantis sodinimo bei sėjos darbus – žemė iškasama, išpurenama ir galutinai paruošiama jūsų pasirinktoms kultūroms „veisti“.

Anksčiau žemė būdavo kultivuojama su prie traktoriaus prikabintu padargu ar ariama arklą tempiant arkliui. Tačiau šiandien traktorių ar arklį rasime jau pas retą ūkininką, tad ieškoma alternatyvių priemonių. Žinoma, jei auginate tas pačias porą lysvių salotų, tokį darbą galima atlikti ir kastuvo bei kauptuko pagalba, tačiau jei dirbamas žemės sklypas siekia 10 arų, tai padaryti bus jau pakankamai sunku. Štai čia atsiranda proceso mechanizavimo poreikis, kuriam puikiai pasitarnauja kultivatorius.

Kultivatoriaus galingumas

Kultivatorių galingumas gali būti žymimas vatais (W), kilovatais (kW) arba arklio galiomis (AG). Viena arklio galia atitinka 750 W, tai yra 0,75 kW. Tad prieš vienu iš kriterijų pasirenkant prietaiso galingumą, būtina atkreipti dėmesį į tai, kokio dydžio plotus juo ruošiatės dirbti. Jei jūsų daržo plotas nėra didesnis nei 10 arų, pilnai pakaks 1 – 3,5 AG galingumo kultivatoriaus. Jis bus nedidelis, patogus ir pritaikytas kultivuoti nedidelius žemės plotus. Jei žadate dirbti didesnį, nei 10 arų plotą, patartina rinktis pajėgesnį prietaisą, kurio galingumas viršys 3,5 AG.

Apdirbamos žemės plotas

Atkreipkite dėmesį į kultivatoriaus plotį, tai yra kiek daug žemės jis išpurens vienu praėjimu. Savaime aišku, jog geriau rintis platesnį variantą, nes dirbdami žemę vaikščiosite paskui prietaisą. Kuo siauresnis bus prietaiso apdirbamas plotas, tuo daugiau kartų teks vaikščioti pirmyn ir atgal. Mažiausias galimas apdirbti kultivatoriaus plotas yra 30 centimetrų, tad tokį renkasi tikrai mažų daržų savininkai. Optimaliausias variantas yra 50 centimetrų padargas, o jei dirbate didelį plotą, ieškokite 50 – 90 centimetrų pločio kultivatoriaus.

Dar viena svarbi detalė – frezų skaičius. Tai lenkti peiliai, kurie ir kasa, purena žemę. Tad kuo daugiau frezų, tuo platesnis kultivatorius – daugiau ploto apdirbsite. Kai kurie gamintojai, atsižvelgdami į vartotojų poreikius, suteikia galimybę savarankiškai didinti arba mažinti kultivatorių frezų skaičių, taip keičiant apdirbamo ploto dydį.

Ką ir kur dirbsite

Pagal energijos šaltinį, kultivatoriai gali būti dviejų rūšių: elektriniai arba benzininiai. Pastarieji pasitarnauja tuomet, jei kultivuojamas laukas yra atokioje vietoje, kurioje prietaisą pajungti prie elektros šaltinio tiesiog nėra galimybės. Vis dėlto populiariausi ir daugiausiai dėmesio susilaukia elektriniai kultivatoriai, kuriuos pakanka prijungti prie elektros – nereikia rūpintis ir leisti papildomų lėšų specialiam kurui, kuris gali imti ir netikėtai baigtis.
Priklausomai nuo to, kokią žemę dirbsite, labai svarbus yra ir kultivatoriaus svoris. Jis gali svyruoti nuo keliolikos iri keliasdešimt kilogramų. Jei dirbsite minkštą juodžemį, galite rinktis nedaug sveriantį prietaisą, tačiau jei žemė molinga, sunkiai įdirbama, rekomenduojama pirkti daugiau nei 50 kilogramų sveriantį kultivatorių.

Papildomos kultivatorių funkcijos

Nors jau kaip buvo minėta, pagrindinė kultivatoriaus paskirtis yra iškasti, išpurenti žemę ir paruošti ją sėjai, prietaisas gali atlikti ir daugiau funkcijų. Kartu su kultivatoriumi galite įsigyti papildomų priedų, kurie su kuriais galėsite pjauti žolę ar kasti sniegą. Taip pat galima vagotuvo, bulvių kasimo bei kitos funkcijos, tad įsigydami kultivatorių, galite žymiai palengvinti ne tik žemės įdirbimo, bet ir kitus ūkio darbus.

 

Peržiūrėti perduodamų kultivatorių modelius