Prekių katalogas

Kaip išsirinkti riedlentę?

Kaip išsirinkti riedlentę?

Važinėjimasis riedlente jau išpopuliarėjo ir Lietuvoje – iš vaikiškos pramogos pagaliau tampa rimtai vertinamu sportu. Tačiau natūralu, jog pasirinkus netinkamą riedlentę, mokymosi procesas gali apkarsti.

Siūlome iš arčiau pažvelgti ir sužinoti, į kokius kriterijus verta atkreipti dėmesį, renkantis daugiafunkcinę – pramogai, transportui ir sportui skirtą priemonę.
Riedlenčių pasirinkimas šiandien ypač didelis – skirtingos formos, spalvos, gamintojai, tačiau svarbiausi dalykai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, yra 3: lenta, ašys ir ratukai.

Lenta
Tai – svarbiausias riedlentės elementas, tad renkantis reikalauja daugiausiai dėmesio. Dažniausiai lentos gaminamos iš klevo, supresavus nuo 7 iki 9 plonų medžio sluoksnių. Lentos viršus dengiamas švitriniu popieriumi. Jei ruošitės pirkti riedlentę be minėto sluoksnio, važiuojant galite jaustis nestabiliai, mat švitrinio popieriaus sluoksnis padeda lengviau išlaikyti pusiausvyrą – užtikrina kojų ant riedlentės fiksaciją. Galite rasti ir tokių riedlenčių, kurių apatinė lentos dalis padengta plastiko sluoksniu. Jis pasitarnauja važiuojant turėklais, tačiau jei dar nesate patyręs riedlenčių asas, tokios rinktis nepatariama – ji bus tiesiog per sunki.

Lentos dažniausiai būna nuo 18 centimetrų (7,1 colio) iki 22 centimetrų (8,5 colio) pločio ir apie 80 centimetrų ilgio. Jei renkatės pirmąją riedlentę, gerai apsvarstykite, kokiems tikslams ją naudosite. Siauresnės lentos labiau tinka triukams atlikti, o platesnės užtikrina stabilumą, ant jų lengviau nusileidžiama po šuolio.

Ašys

Jos tvirtinamos lentos apačioje, gerai sutvirtintos negali kyšoti iš už riedlentės kraštų. Ašių apačioje esantys amortizatoriai riedlentei suteikia paslankumo ir lankstumo. Patartina rinktis riedlentę, kurios ašys su guminiais amortizatoriais, mat plastikas ar kitos analogiškos medžiagos lemia trumpesnį riedlentės gyvavimo laiką.

Pagal aukštį ašys skirstomos į žemas, vidutines ir aukštas – aukštos važiavimą padaro stabilesnį, o žemos pritaikytos važinėtis rampose.

Ratai

Tvirtinami ant ašių, ratai gali būti įvairaus dydžio bei skirtingo kietumo. Pagal šiuos kriterijus vieni tinkamesni važinėtis gatvėmis, kiti – rampomis ir atlikinėti triukus. Paprastai ratų skersmuo siekia nuo 49 iki 60 milimetrų. Šiuo atveju mažesni ratukai labiau tinkami gatvėms. Norint išvystyti ir palaikyti pastovų greitį, rekomenduojama rinktis kietesnius ratus. Jie labiau pritaikyti važinėjimui ant asfalto, lėčiau susidėvi, dėl mažesnės vibracijos riedlentė lengviau valdoma.

Jei planuojate mokytis važinėti rampose, tai daryti lengviau bus su didesnio skersmens bei minkštesniais ratais – jausitės kur kas stabiliau.
Kiekvienas riedlentės ratas turi po du guolius. Standartiniai – ABEC guoliai – laikomi patikimiausiais ir geriausiais. Po raidžių junginio sekantis skaičius nurodo važiavimo greitį. Kuo skaičius didesnis – tuo daugiau galimų ratuko apsisukimų, didesnis leidžiamas važiavimo greitis. Galima numeracija: 1,3,5,7 ir 9.